ביה"ס התיכון התורני ע"ש פ‘ הימלפרב

שנה גודל טקסט א   א   א
מבזקים
א' בחשוון התשע"ו, 14/10/2015


 
   ברוכים הבאים לאתר  של בית הספר הימלפרב.
 בית הספר הינו תיכון שש-שנתי תורני לבנים, המחנך את תלמידיו ברוח הפסוק:
"בכל דרכיך דעהו והוא יישר אורחותיך"
חינוך ולימוד תורה, יהדות וקיום מצוות מחד, יחד עם לימוד תרבות, מדע וידע עולם מודרני מאידך.
         
נבחרת הכדורסל של כיתות ט' - סיימה במקום השני המחוזי בירושלים.
נבחרת הכדורסל של כיתות ט' הולכת בעקבות הנבחרת הבוגרת, לאחר שהעפילה לגמר הירושלמי שייערך באולם מלחה בשבוע הבא.


מסע כיתות י"ב לפולין
מסע כיתות י"ב לפולין יצא בסוף אדר, לקראת היציאה לחופשת הפסח. למסע יצאו תלמידים רבים משכבת י"ב, המחנכים הרב שמעון ועמינדב, הרב יאיר יניב (מחנך ומארגן המשלחת), הרב ירמי סטוויסקי מנהל בית הספר, והמורות דרורית טל ואורה שליו. המסע היה מוצלח מאוד, ונגע לרבים מן התלמידים. את המסע סיימו תלמידי י"ב בתפילת שחרית בטיילת ארמן הנציב, שם גם קיבלו את פני המשלחת ההורים.


שבת הימלפרב
בשבת פרשת נח יצאו תלמידי ומורי בית הספר (שכבות ט-י"ב), לשבת חוויתית בחיספין שברמת הגולן. בוגרים רבים ומורים רבים שאינם מחנכים - הצטרפו לשבת והעשירו אותה בנוחכותם! האווירה ששררה במהלך השבת היתה יוצאת דופן, ויעידו על כך מספר התגובות החיוביות שקיבלנו מאנשי חיספין ואחרים. מרבית התלמידים התנהגו למופת, והמפגש האישי עם המחנכים ועם משפחותיהם, לצד הנינוחות של שבת קודש - ילוו את התלמידים והמורים למשך חודשים רבים (ואולי אף יותר).


שיחות המנהל
שיחת המנהל מתקיימת מידי שבוע, בכינוס של כיתות י-י"ב בבית המדרש. בשיחות אלו עוסקים בנושאים כלליים (מתוך נגיעה בפרשת שבוע), באירועים בעולם, בערכים ובתפיסות עולם. זהו זמן משמעותי של כיתות התיכון. שיחות המנהל השנה עברו לימי חמישי, ויכללו גם שיחות של אישים בכירים מהעשייה הישראלית. מידי פעם - נעדכן ונעלה תמונות וסרטוני תקציר של השיחות שיועברו בבית הספר.


הצגה בית ספרית תשע"ו - 2016
כולם מוזמנים להצגה הבית ספרית.. נא להזדרז ולהזמין כרטיסים דרך הקישור המצורף!


ברכות למורה יובל ריבלין על זכייתו בפרס מצטיין בכנס היצירה הצעירה בחמ"ד


ליל לימוד לקראת יום כיפור - תשע"ו
כמידי שנה התקיים ליל הלימוד השנתי. השנה העביר את השיעור הרב בני לאו, והשיעור נגע בצורה העמוקה ביותר במהות התפילה במהלך הימים הנוראים. מאות תלמידים הורים ואנשי צוות גדשו את בית המדרש. השנה הוקרן השיעור גם על כיסאות מחוץ לבית המדרש, מה שאפשר לתוספת מקום ולאוורור.


נבחרת הכדורסל כיתות י'-י"ב סיימה במקום השני!!!
בשנה שעברה - נבחרת בית הספר זכתה באליפות ירושלים לתיכונים בכדורסל! השנה פתחה הנבחרת בצורה מצויינת את הטורניר, ובשלב הבתים ניצחה הנבחרת את כל המשחקים בהפרשים גדולים ביותר! היום (ראשון - י"ב חשוון 25.10) התקיים משחק רבע הגמר, באולם בית הספר נגד נבחר בית הספר אורט. למרות פתיחת משחק איטית מעט, נבחרת בית הספר סיימה בתוצאה יוצאת דופן - 53-19. לפרטים נוספים - כנסו.


תלמידי כיתה י"ב - מצטיינים ארציים בכתיבת עבודת גמר מדעית
התלמידים אבנר אוקון ואורי לביא (כיתה י"ב 3) זכו בהוקרה מיוחדת על כתיבת עבודת הגמר שלהם בנושא - ""פענוח מבנה הריבוזום החיידקי בנוכחות אנטיביוטיקות".


ימי השתלמות למורים
מיד לאחר סיום שנת הלימודים, התאספו כלל מורי בית הספר להשתלמות מורים בית ספרית. המורים השתתפו בישיבות צוות חטיבתיות, שיחה מפי שירין נאטור-חאפי (מנהלת בית הספר הערבי למדעים בשכונת הרכבת בלוד), ולשיחות של הרב שמואל והרב ירמי. כמו כן - התאספו המורים ליום נוסף - עיוני יותר, במכללת הרצוג באלון שבות. לאחר כמה סדנאות, יצאו המורים לסיור לימודי תנכ"י באיזור חברון, ולאחר מכן סיימו את היום בארוחה חגיגית משותפת. לקראת תחילת הלימודים נפגשו כלל המורים ליום היערכות. ביום זה זכינו לשמוע שיחה מרתקת מפי ד"ר טובה ליכטשנטיין, שהיא מחנכת ועובדת סוציאלית במקצועה, אלמנתו של הרב אהרון ליכטנשטיין ז"ל, וביתו של הרב יוסף דוב הלוי סולובייצ'יק. בנוסף התקיימו דיונים וישיבות שונות של המורים. לאחר השיפוצים הרבים שנערכו בבית הספר במהלך הקיץ בניצוחו של דורון אב הבית, ולאחר ימי ההיערכות וההשתלמויות - נראה שהכל ערוך ומוכן לקראת שנת הלימודים המתקרבת.... מרגש!דף הבית | צור קשר הוסף למועדפים | הפוך לדף הבית
ביה"ס התיכון התורני ע"ש פ‘ הימלפרב    תורה ועבודה 6 בית וגן   ירושלים    טלפון: 02-6421583  פקס: 02-6432079   דואר אלקטרוני: mazkirut@himmelfarb.co.il
 
 
בניה וקידום אתרים בית ספריים 
בניה וקידום אתרים בית ספריים